Youtube Video İçerikleri Nedir?

Dünya’nın 1 numaralı video barındırma platformu olan Youtube’ta kullanılmak üzere üretilmiş farklı konuları ele alan filmlere Youtube Video İçeriği denir.

Her ne kadar bu içerikler Youtube için üretilmiş olsa da aynı zamanda Vimeo, Daily Motion gibi diğer video barındırma platformlarının yanı sıra Instagram, Facebook, Tik Tok, Twitter ve hatta Linkedin gibi diğer sosyal ağlarda da kullanılabilirler.

Youtube içeriklerinin diğer video iletişim çalışmalarından en önemli farkı sadece reklam amaçlı değil aynı zamanda eğlence, haber, kültür, sanat, kişisel gelişim ve eğitim gibi pek çok amaçla kullanılmalıdır.

Bu sebeptendir ki Youtube Video İçerikleri sadece şirketlerini, markalı ürün ve hizmetlerini anlatmak isteyen firmalarca değil aynı zamanda farklı konularda görüş, deneyim ve uzmanlıklarını paylaşan; müzik ve çeşitli gösteri sanatlarındaki yeteneklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen milyonlarca içerik üreticisinin kullandığı yeni nesil bir medya kanalıdır.

Prensipte konu edildikleri içerikleri ile sosyal ağlar üzerinden daha geniş kitlelere ulaşmanın amaçlandığı video içerikler ele alınan temaları, hedeflenen kitlelerinin ilgili içeriklerden beklentisi ve sahip olunan bütçe dikkate alınarak farklı uzunluk ve konseptlerde hazırlanabilmektedir.

Başlıca video içerikleri eğitim ve kişisel gelişim, nasıl yapılır, ürün tanıtımı, bir ürünün nasıl seçileceğini veya nasıl kullanılacağını anlatan uzman videoları, marka ve başarı hikayeleri, müşteri deneyimleri, olabileceği gibi gezi, sinema ve kitap eleştirileri, müzik ve skeç gibi gösteri sanatları, hatta TV kanallarında da yer alan Talk Show, spor, ekonomi ve haber programları da olabilmektedir.

Belirli bir konsept ve stratejiye uygun bir senaryo dahilinde dış mekan veya özel tasarlanmış bir stüdyoda çekilmiş videoların çeşitli grafik animasyon, infografik, efekt ve müziklerle montajlanmasıyla oluşturulan video içerikler canlı olarak gerçek zamanlı da üretilebilmektedir.

İletişim Formu

  Youtube Video İçerikleri Ne İşe Yarar?

  Doğru bir içerik stratejisine sahip profesyonelce hazırlanmış bir video içeriği ile;

  • Başta Youtube olmak üzere pek çok sosyal medya ağı üzerinden daha fazla izleyici ve potansiyel müşteriye ulaşabilir; kurumsal veya kişisel markanızın bilinirliğinizi artırabilirsiniz,
  • Özgün video içeriklerinizle sosyal medyadaki takipçi sayınızı ve reklam gelirlerinizi artırabilirsiniz,
  • Dikkat çekici reklam amaçlı içeriklerinizle firma, marka, ürün ve hizmetlerinizin farklılıklarını; müşterilerinize sağlayacağı faydaları etkili bir şekilde anlatabilir, daha fazla müşteri tarafından denenmelerini teşvik edebilirsiniz,
  • Kaliteli ve profesyonelce hazırlanmış videolarınızla web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilir, satışlarınızı artırabilirsiniz,
  • İçeriğinizle hedeflediğiniz takipçi ve/veya müşteri kitlenizle etkileşiminizi artırıp onlarla aranızdaki bağı ve imajınızı güçlendirebilirsiniz,
  • Hedef kitlenizin beklenti, iç görü ve motivasyonlarına uygun tasarlanmış iyi bir içerikle viral olabilir, sınırlı bütçenizle yapabileceğinizden daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz,

  Kısaca; profesyonelce hazırlanmış bir video içerikle takipçi sayınızı artırır, marka değerinizi geliştirir, gelirinizi maksimize edebilirsiniz.

  REFERANSLARIMIZ

  Youtube Video İçeriklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  Başarılı bir video içerik hazırlamanın altın kuralı ilk önce amaçlarınızı ve ulaşmayı hedeflediğiniz kitleyi tanımlamanızdır. Zira farklı hedef kitleler seçmeniz, üreteceğiniz içerikle kendinize takipçi sayısını veya etkileşiminizi artırmak, reklam gelirlerinizi yükseltmek, web siteniz trafik çekmek, markalı ürün ve hizmetlerinizin satışlarını maksimize etmek gibi farklı hedefler belirlemeniz gibi durumlarda farklı içerik stratejileri geliştirip uygulamanız gerekir…

  Amaçlarınız ve hedef kitlenizin beklentilerini doğrultusunda üreteceğiniz videoların konsepti ve içerikleri kadar, ne gibi görsel materyal ve tekniklerle sunacağınız, kullanacağınız dil, videoların çözünürlüğü, kalitesi ve uzunluğunu belirlemeniz hedeflerinize ulaşmada size ciddi katkı sağlayacaktır.

  Bu aşamada dünyadaki benzer içerik üreticilerinin çalışmalarına göz atmanız içerik standartlarınızı ve ihtiyaç duyabileceğiniz bütçeyi belirlemede size yol gösterecektir.

  Video içerik üretiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da süreklilik sağlamaktır.
  Bu sebeple içeriklerinizi yayınlamaya başlamadan önce mutlaka bir takvim oluşturmanız, yıl boyunca üretip paylaşacağınız içeriklerinizi baştan planlamanız gerekmektedir. Belirli bir takvim oluşturmadan içerik üretmeye başlamanız ilerleyen aylarda üretecek içerik bulmanızı zorlaştıracak, içerik yayınlama sıklığınızın ve buna bağlı takipçi sayılarınızın düşmesine sebep olacaktır.

  Hangi tarihlerde ne gibi içerikler paylaşacağınızı planlarken dijital platformlardaki trendleri analiz etmenizin yayınlayacağınız videoların hedef kitlenizce daha çok izlenmesi ve daha yüksek etkileşim almasında önemli bir katkı sağlayacağını unutmayın.

  İçerik stratejilerinizi belirleyip takviminizi oluşturduktan sonra her bir videonuzda anlatmak istediğiniz hikayeyi ve/veya vermek istediğiniz mesajı en efektif şekilde aktarabileceğiniz senaryoları oluşturmanız prodüksiyon öncesinde yapmanız gereken diğer önemli hazırlıktır.

  Belirlediğiniz içerik standartları ve stratejilerinize uygun, hedef kitlenizin beklentilerine göre senaryolaştırdığınız videolarınızın profesyonelce çekilip, kurgu ve montajlarının yapılması sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracaktır. Bu sebeple iyi referanslara sahip, deneyimli ve her şeyden önemlisi sizi anlayan bir prodüksiyon çözüm ortağı ile çalışmanız bu zorlu yolculukta işinizi hayli kolaylaştıracaktır.

  Unutmayın, hedef kitleyi ve beklentilerini anlamadan, yanlış bir strateji üzerine kurulmuş plansız içerik geliştirmelere ayıracağınız zaman ve bütçe sizi hedeflerinize yaklaştırmayacağı gibi boşa harcanmış bir yatırım olacaktır.

  Youtube Video İçeriklerinizde Neden RNZ Yapım’ı Tercih Etmelisiniz?

  Sizi Anlıyor, Terzi İşi Çözümler Geliştiriyoruz

  RNZ olarak iş yapma prensiplerimizin en başında müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerini anlamak, amaç ve hedeflerini benimseyip sahiplenmek gelir.

  Her müşterimizi ve prodüksiyon gerektiren projesini ayrı olarak ele alır, onlarla omuz omuza çalışarak bütçelerine uygun terzi işi çözümler geliştirerek hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlarız.

  Bu Kadar Tercih Edilmemizin Bir Sebebi Var

  56 kişilik güçlü ekibimiz, konusunda deneyimli yönetmenlerimiz ve son teknolojilere sahip geniş ekipman parkurumuzla 7/24 kesintisiz prodüksiyon desteği sağlıyoruz.

  İhtiyaç ve hedeflerinize göre tasarladığımız geleneksel ve yeni nesil medya prodüksiyonlarını yüksek kalite ve uygun bütçelerle kısa sürede tamamlayarak sizlere sunuyoruz.

  A‘dan Z’ye Tüm Prodüksiyon İhtiyaçlarınız İçin Tek Adres…RNZ Yapım

  RNZ olarak prodüksiyona dair tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veriyoruz. Sadece çekim, kurgu ve montaj değil aynı zamanda 2D ve hareketli grafik animasyonlar, özel efekt uygulamaları, seslendirme ve jingle gibi katma değerli hizmetler sunuyoruz…

  Hepsi alanında uzman olan yaratıcı ekibimiz ile içerik stratejilerinizi oluşturmanızda size yardımcı oluyor; video içeriklerinizi stratejilerinize uygun şekilde SEO uyumlu olarak hazırlıyoruz.

  Deneyimli görüntü yönetmenlerimiz ve teknik ekibimizin yanı sıra drone ve mobil prodüksiyon araçları gibi son teknolojilere sahip tamamı kendimize ait ekipmanlarımızla prodüksiyon ihtiyaçlarınız için uçtan uca geliştirdiğimiz çözümlerimizi size uygun maliyetlerle sunuyoruz.

  Tam Teşekküllü Stüdyolar, Modüler Setler

  Sahip olduğumuz ekipman parkurumuz ve tecrübeli ekibimizle dış mekan çekimleri ve canlı yayın gibi zor süreçlerin kolaylıkla üstesinden gelebildiğimiz gibi iç mekan çekimlerinizi istediğiniz konseptlerde düzenleyebildiğimiz stüdyo ve setlerimizde gerçekleştiriyoruz.

  İletişim Formu

   Sohpete Başla.
   Şimdi Hemen Danışın.
   Merhaba,
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?