Youtube Video İçerikleri

MARKANIZ KEŞFEDİLSİN!

Milyarlarca insanın uğrak noktası olan YouTube’da markanıza yakışan profesyonel videolarla yer almanın vakti gelmedi mi?

Daha geniş kitlelere ulaşarak hem reklam gelirlerinizi, hem satışlarınızı, hem de takipçi sayınızı artırabileceğiniz YouTube video çekimlerimizle siz de keşfedilmeye hazır mısınız?

Keşfetmeye Değer…

Youtube Video İçerikleri Nedir?

Dünya’nın 1 numaralı video barındırma platformu olan Youtube’ta kullanılmak üzere üretilmiş farklı konuları ele alan filmlere Youtube Video İçeriği denir.

Her ne kadar bu içerikler Youtube için üretilmiş olsa da aynı zamanda Vimeo, Daily Motion gibi diğer video barındırma platformlarının yanı sıra Instagram, Facebook, Tik Tok, Twitter ve hatta Linkedin gibi diğer sosyal ağlarda da kullanılabilirler.

Youtube içeriklerinin diğer video iletişim çalışmalarından en önemli farkı sadece reklam amaçlı değil aynı zamanda eğlence, haber, kültür, sanat, kişisel gelişim ve eğitim gibi pek çok amaçla kullanılmalıdır.

Bu sebeptendir ki Youtube Video İçerikleri sadece şirketlerini, markalı ürün ve hizmetlerini anlatmak isteyen firmalarca değil aynı zamanda farklı konularda görüş, deneyim ve uzmanlıklarını paylaşan; müzik ve çeşitli gösteri sanatlarındaki yeteneklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen milyonlarca içerik üreticisinin kullandığı yeni nesil bir medya kanalıdır.

Prensipte konu edildikleri içerikleri ile sosyal ağlar üzerinden daha geniş kitlelere ulaşmanın amaçlandığı video içerikler ele alınan temaları, hedeflenen kitlelerinin ilgili içeriklerden beklentisi ve sahip olunan bütçe dikkate alınarak farklı uzunluk ve konseptlerde hazırlanabilmektedir.

Başlıca video içerikleri eğitim ve kişisel gelişim, nasıl yapılır, ürün tanıtımı, bir ürünün nasıl seçileceğini veya nasıl kullanılacağını anlatan uzman videoları, marka ve başarı hikayeleri, müşteri deneyimleri, olabileceği gibi gezi, sinema ve kitap eleştirileri, müzik ve skeç gibi gösteri sanatları, hatta TV kanallarında da yer alan Talk Show, spor, ekonomi ve haber programları da olabilmektedir.

Belirli bir konsept ve stratejiye uygun bir senaryo dahilinde dış mekan veya özel tasarlanmış bir stüdyoda çekilmiş videoların çeşitli grafik animasyon, infografik, efekt ve müziklerle montajlanmasıyla oluşturulan video içerikler canlı olarak gerçek zamanlı da üretilebilmektedir.

Youtube Video İçerikleri Ne İşe Yarar?

Doğru bir içerik stratejisine sahip profesyonelce hazırlanmış bir video içeriği ile; Başta Youtube olmak üzere pek çok sosyal medya ağı üzerinden daha fazla izleyici ve potansiyel müşteriye ulaşabilir; kurumsal veya kişisel markanızın bilinirliğinizi artırabilirsiniz, Özgün video içeriklerinizle sosyal medyadaki takipçi sayınızı ve reklam gelirlerinizi artırabilirsiniz, Dikkat çekici reklam amaçlı içeriklerinizle firma, marka, ürün ve hizmetlerinizin farklılıklarını; müşterilerinize sağlayacağı faydaları etkili bir şekilde anlatabilir, daha fazla müşteri tarafından denenmelerini teşvik edebilirsiniz, Kaliteli ve profesyonelce hazırlanmış videolarınızla web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilir, satışlarınızı artırabilirsiniz, İçeriğinizle hedeflediğiniz takipçi ve/veya müşteri kitlenizle etkileşiminizi artırıp onlarla aranızdaki bağı ve imajınızı güçlendirebilirsiniz, Hedef kitlenizin beklenti, iç görü ve motivasyonlarına uygun tasarlanmış iyi bir içerikle viral olabilir, sınırlı bütçenizle yapabileceğinizden daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz, Kısaca; profesyonelce hazırlanmış bir video içerikle takipçi sayınızı artırır, marka değerinizi geliştirir, gelirinizi maksimize edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

RNZ Yapım / RNZ Medya Grup

    Start typing and press Enter to search