Masaüstü Film ve Animasyon

DOĞRU MALİYET YÜKSEK ETKİ!

Siz de kreatif ekibimizin hazırladığı masaüstü film ve animasyonlarla doğru etki oluşturmaya hazır mısınız?

Uzun süren, büyük prodüksiyonlara gerek olmadığını düşünüyorsanız markanıza masa üstü reklamlar düşünmeniz gerekli. Nasıl mı?

İhtiyacınıza ve isteğinize göre, stok görüntüler, 2 veya 3 boyutlu hareketli animasyonlar ve görsel efektlerle sanal ortamda ürettiğimiz videolarla markanıza istediklerinizi üretebiliriz…

Masaüstü Film ve Animasyon Nedir?

Masaüstü reklam filmleri ve animasyonlar temelinde çekim yapmadan stok görüntüler, 2 veya 3 boyutlu hareketli grafikler (motion graphic olarak da adlandırılmaktadır), çeşitli infografik ve görsel efektlerle sanal ortamda üretilen videolardır.

Genellikle ürünlerin açıklamalı anlatımları, reklam ve tanıtım filmi olarak kullanılan bu yeni nesil içerikler kameraman, ışık ve ses operatörleri ile çekim yönetmenine ihtiyaç duymamaları sebebiyle diğer film türlerine göre daha ekonomik çözümler olmakla birlikte 3 boyutlu (3D) özel uygulamalar prodüksiyon bütçesini artırabilmektedir.

İyi bir stratejiye sahip, yaratıcı fikrin özgün bir senaryo ve dikkat çekici görüntülerle harmanlandığı bu medya türü, kurgu yönetmeni liderliğinde bir araya gelen senarist, grafik sanatçısı, editör ve renk uzmanının oluşturduğu çekirdek bir kadro ile montaj masasında post prodüksiyon ile çekim gerektiren diğer film türlerinden daha kısa sürede hazırlanabilmektedir.

Farklı konsept ve uzunluklara sahip masaüstü film ve animasyonlar çoğunlukla web sitesi, internet reklamları ve sosyal ağlar gibi dijital platformlarda kullanılmanın yanı sıra televizyon, TV networkü, billboard ekranları gibi daha geleneksel mecralarda da kullanılabilmektedirler.

Masaüstü Film ve Animasyonlar Ne İşe Yarar?

Güçlü yaratıcı fikir, iyi kurguya sahip bir masaüstü filmi ve animasyon videosu ile;

Çekim ekipmanı, teknik personel, çekim yönetmeni ile çalışmayı gerektirmemeleri; diğer film türlerinde olan bandrol ve kullanım lisansı bedellerinin bulunmaması maliyet avantajı sağlar,
Bu sebeple özel nitelikli 3 boyutlu (3D) animasyonlar hariç diğer video medya türlerine göre daha düşük bütçelerle sadece post prodüksiyon ile hayata geçirilebilirler,
İstisnai geliştirme ve çizim gerektirmeyen çalışmalar haricinde diğer film türlerinden daha kısa sürede tamamlanabilmektedirler,
Daha geniş hedef kitlelere daha ekonomik bütçelerle ulaşabilmeyi imkanlı kılar,
Yaratıcı ve özgün hazırlandıklarında sadece iyi bilinen markaların değil aynı zamanda bilinirliğini artırmaya çalışanların da hedef kitlelerinin dikkatini yakalayabildiği etkili bir medya türüdür,
Ufak dokunuş ve küçük masraflarla kolaylıkla güncellenebilir,
Marka bilinirliğinizi artırıp imajınızı güçlendirmenizi sağlar,
Özellikle ürün reklamı olarak hazırlanan videolar ile müşterilerinizde satın alma dürtüsü yaratarak satışlarınızı artırma potansiyeli doğurur,
Kısaca; profesyonelce hazırlanmış bir masaüstü filmi ve animasyon ile marka imajınızı güçlendirebilir, gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Masaüstü Film ve Animasyonlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Masaüstü film ve animasyonunuzu hazırlamaya başlamadan sektörünüzdeki örnekleri incelemeniz; özellikle rakiplerinizce daha önce kullanılmış fikirleri kullanmaktan kaçınmanız son derece önemlidir. Unutmayın kopyalar aslını yaşatır.

Video içeriğinizi hazırlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da hedef kitlenizi, onların beklenti ve motivasyonlarını, bu filmde anlatacağınız çözümünüzün hedef kitlenizin hangi sorununu ortadan kaldıracağını, onlarda yaratmak istediğiniz etkiyi; özetle stratejinizi belirlemenizdir.

Masaüstü film ve animasyonunuzla hedef kitlenizde amaçladığınız etkiyi yaratmak için etkileyici bir giriş ile hedef kitlenin dikkatini hemen çekmeniz kritik öneme sahiptir.

Bunun yanı sıra kurum kimlik ve imajınıza uygun tasarlanmış olan mesajınızın yalın ve kolay anlaşılır tasarlanması, ideal bir kurgu ile net bir şekilde verilmesi de son derece önemlidir.

Kararında kullanılan efektler, etkileyici bir dış ses ve akılda kalıcı bir jingle ile etkisini artırabileceğiniz filminiz için özellikle bu tip masaüstü çalışmalarda iyi referanslara ve deneyimli bir kurgu ekibine sahip; her şeyden önemlisi sizi anlayan bir çözüm ortağı ile çalışmanız beklentilerinizi tam olarak karşılayan sonuçlar almanızı sağlar.

Masaüstü Film ve Animasyonlarınızda Neden RNZ Yapım’ı Tercih Etmelisiniz?

Basit Olanı Yapmak En Zorudur…

Masaüstü film ve animasyonlarda en zor olan gereğinden fazla görsel unsur kullanmadan yalın ve etkili bir şekilde markanızın mesajını hedef kitlenize aktarmanızdır.

RNZ olarak iletişim stratejilerinize uygun senaryo ve içerikleri marka mesajınızı en yalın ve etkili şekilde aktarabileceğiniz masaüstü film ve hareketli animasyonlara dönüştürüyoruz.

Yaratıcı fikirden konsept geliştirmeye, senaryo yazımından kurguya tüm süreçlerimizin merkezine hedef kitlenizin iç görü ve motivasyonlarını alıyor, iş sonuçlarına katkı sağlayan çözümler geliştiriyoruz.

Yüksek Kalite ve Uygun Fiyatta Hızlı İş Teslimi…

Masaüstü film ve animasyon konusunda uzman ekibimizle stok görüntü, 2D ve 3D animasyon, hareketli grafik, seslendirme ve jingle gibi kurgu ve montajın çok ötesindeki yüksek kalitedeki anahtar teslim çözümlerimizi uygun maliyetlerle sizlere sunuyoruz.

Sıradan Bir Masaüstü Çözümden Fazlası Almak Hakkınız…

Sadece kurgu ve montaj değil aynı zamanda strateji geliştirme, SEO uyumlu içerik üretimi, senaryo yazımı, sanat danışmanlığı, ses ve görüntü efektleri ve jingle desteği videolarınızın etki ve etkileşimini en üst seviyeye taşıyoruz.

Profesyonel dublaj sanatçılarının farklı dillerde seslendirdiği filmleri alt yazı uygulamaları ile zenginleştirip dünyaya açılmanızı kolaylaştırıyoruz.

RNZ Yapım olarak size sıradan masaüstü ve animasyon çözümlerinden daha fazlasını vadediyoruz.

 
Kesintisiz Destek…

Sadece proje süresince değil, proje tesliminden sonra da 7/24 desteğimizi sürdürüyor, ihtiyaç duyduğunuz her an katma değerli çözümler sunuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

RNZ Yapım / RNZ Medya Grup

    Start typing and press Enter to search