Marka ve Ürün Reklamları

REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLUR!

Her mecra ve tanıtım materyalinde olduğu gibi reklamın da kötüsü olur. Ancak bizde kötüye yer yok. Çünkü markanız bizim için çok önemli.

Fark yaratmanız, çok ve keyifle izlenerek daha geniş kitlelere ulaşmanız için doğru slogan, kurgu ve çekim teknikleriyle aktarmak istediklerinizi tüketiciye ulaştırıyor, bilinirliğinizi ve gelirlerinizi artırarak marka değerinizi yükseltiyoruz.

Marka ve Ürün Reklamı Nedir?

Şirketlerin çeşitli markalardaki ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve tanıtmak amacıyla kullandıkları video ve animasyonlardan oluşan iletişim materyaline Reklam Filmi denir.

Bazen bir televizyon kanalı bazen youtube ve vimeo gibi video barındırma platformları ile Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter ve Tik Tok gibi sosyal medya ağları, bazense iç ve dış mekan TV network ekranları, sinema perdesi, firma web sitesi, şirket etkinliği ya da fuar standı gibi farklı mekanlarda gösterilebilen reklamlar bazen CD, DVD, USB bellek veya e-posta olarak da hedef kitlelere ulaştırılabilmektedir.

Prensipte konu edildikleri ürün ve hizmetlerin satışlarını artırmak amacıyla kurgulanan reklam filmleri hedeflenen kitlenin tükettiği mecralar ve sahip olunan bütçe dikkate alınarak farklı uzunluk ve konseptlerde hazırlanabilmektedir.

Bir ürün veya hizmetin tüketicilere sağlayacağı fayda, yaşatacağı marka deneyimini belirli bir senaryo dahilinde çekilmiş video, görüntü ve resimleri akılda kalıcı bir jingle ile güçlü değer önerme mesajı yoluyla aktaran reklam filmleri infografik ve animasyonlar gibi yeni nesil masaüstü içerikler kullanılarak da üretilebilmektedir.

Marka ve Ürün Reklamı Ne İşe Yarar?

İdeal kurguda hazırlanmış bir reklam filmi ile;

  • Akılda kalıcı bir jingle ile güçlendirilmiş yaratıcı bir reklam ile müşterilerinizin dikkatini çeker, marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz,
  • Firma, marka, ürün ve hizmetlerinizin neden farklı olduğunu, sunduğunuz duygusal ve fonksiyonel faydaları reklam filminizle etkin ve pratik bir şekilde anlatabilirsiniz,
  • Reklamda iletişimi yapılan müşteri faydası ve değer önermesi rakiplerinizden ayrışmanıza yardım ederken potansiyel müşterileri sizi tercih etmeye teşvik edebilirsiniz,
  • Sadece mantığa değil duyulara ve duygulara da hitap eden reklamlarla müşterilerinizle aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz,
  • Bu sayede markanızın imajınızı sağlamlaştırırken sadık müşterileri kitlenizi genişletebilirsiniz,
  • Hedef kitlenizin beklenti, iç görü ve motivasyonlarına uygun tasarlanmış bir reklam ile viral olabilir, sınırlı bütçenizle daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Kısaca; profesyonelce hazırlanmış bir reklam filmi markanızın satışlarını artırmanızda ve sadık müşteriler yaratmanızda önemli bir rol oynar.

Marka ve Ürün Reklamında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bilinirliğinizi artırmak, imajınızı güçlendirmek veya satışlarınızı artırmak için yapılacak reklamlar birbirinden farklı görsel ve işitsel öğelerle mesajlara sahip olmalıdır. Bu yüzden etkin bir reklam filmi için önce markanızın amaçları, bu reklam ile neyi başarmayı hedeflediğinizi; yani stratejinizi belirlemeniz son derece önemlidir. Bunları netleştirdikten sonra hedef kitlenizi tanımlamanız; onların beklenti, iç görüleri ve motivasyonlarını anlamanız gerekir. Böylece markanızın sağlayacağı hangi faydanın müşterilerinizin hayatlarına ne gibi değerler katacağını; hangi problemlerini ortadan kaldıracağını en etkili şekilde anlatabileceğiniz reklamınızın ana hatlarını ortaya çıkarmış olursunuz. Tüketicilerinizin motivasyonlarına uygun olarak senaryolaştırılan reklamınızın dikkat çekici bir giriş içermesi her gün karşılaşılan on binlerce reklam mesajı arasından sıyrılarak hedef kitlenizin ilgisini ilk anda yakalaması için kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte marka hikâyenizin en etkili ve kısa şekilde aktarılması gerek ilk anda yakaladığınız tüketici ilgisinin reklamın son saniyesine kadar sürdürmenizde gerekse reklam yayın bütçelerinizi daha makul seviyede tutmanıza yarar sağlar. Bu noktada reklam spotunuzu farklı uzunluklarda hazırlatabilir farklı uzunluklardaki filmleri bütçe hedeflerinize uygun olarak alternatif mecralarda eş zamanlı olarak yayınlayabilirsiniz. Akılda kalıcı bir jingle, tüketicilerinize güven verecek bir dış ses, marka kimliğinize uygun renk ve yüksek kalitedeki görsel kullanımları reklam süresince hedef kitlenizin ilgisini hep yukarıda tutmanızda ciddi katkı sağlayacaktır. Reklamınızda markalı ürün ve hizmetlerinizle ilgili verdiğiniz bilgilerin doğru olması kritik öneme sahiptir. Yanlış anlamalara sebep olabilecek, tüketicileri yanıltabilecek bilgilerle pazarlanan ürün ve hizmetler ilk marka deneyiminden sonra bir daha tercih edilmeyeceği gibi marka imajınıza onarması güç zararlar verip şirketinizi yasal risklerle de karşı karşıya getirebilir. Unutmayın, reklam filmi bir harcama değil, markanızı büyütmenizde motor görevi gören bir yatırımdır. İyi referanslara sahip, deneyimli ve her şeyden önemlisi sizi anlayan bir çözüm ortağı ile çalışmanız yatırımınızın geri dönüşünün tatmin edici olmasını sağlar.

Marka ve Ürün Reklamlarınızda Neden RNZ Yapım’ı Tercih Etmelisiniz?

Sizi Anlıyoruz Çünkü Aynı Dili Konuşuyoruz
Müşterilerimiz bize prodüksiyon gerektiren herhangi iş geliştirme, marka ve pazarlama problemi ile geldiğinde onları dinler; sorunlarını ve bu soruna neden olan iç görüleri; bu sorunları ortadan kaldırarak hangi hedeflere ulaşmak istediklerini anlarız.
A‘dan Z’ye Tüm Prodüksiyon İhtiyaçlarınızı Karşılıyoruz
Senaryo, çekim, kurgu, montaj, animasyon, efekt ve Jingle… Hepsi alanında uzman olan deneyimli ekibimiz, drone ve mobil prodüksiyon araçları gibi son teknolojilere sahip kendi ekipmanlarımızla prodüksiyon ihtiyaçlarınız için uçtan uca çözümler geliştiriyor, bunları size uygun maliyetlerle sunuyoruz.
Ödül Almak İçin Değil Mutlu Müşteriler Yaratmak İçin Çalışıyoruz
İçerisinde veri ile iç görüye dayalı stratejiler barındırmayan yaratıcılığın sadece sanat olduğunu ve işinize katkı sağlamayacağını biliriz. RNZ’de önceliğimiz ödül almak değil mutlu müşteriler yaratmaktır. İşte bu yüzden yaratıcı çalışmalarımızı veriye dayalı stratejiler üzerine inşa eder, rakiplerinizden farklılaşarak işinizi büyütmenizi sağlayacak projeler geliştirmeye odaklanırız. Çünkü bizim için yaratıcılık bir araç, işletmenize katkı sağlayan sonuçlar ise amaçtır.
Bu Kadar Tercih Edilmemizin Bir Sebebi Var
56 kişilik alanında uzman ekibimizle sadece geleneksel değil yeni nesil medya prodüksiyonlarında da hızlı ve uygun bütçeli çözümler geliştiriyoruz. Güçlü kadromuz ve geniş ekipman parkurumuzla müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitemizden ödün vermeden kısa sürede iş teslimi yapıyor, 7/24 kesintisiz prodüksiyon desteği sağlıyoruz. İşte bu yüzden hayata geçirdiğimiz 3562 proje sebebiyle değil, koşulsuz memnuniyet sunarak mutlu ettiğimiz 8563 müşterimiz sebebiyle yerli ve yabancı pek çok marka tarafından 25 yıldır tercih ediliyoruz

Bizimle İletişime Geçin

RNZ Yapım / RNZ Medya Grup

    Start typing and press Enter to search