Kurgu ve Montaj Hizmetleri

İMAJINIZI KURGULUYORUZ!

Dijital materyallerin hiç olmadığı kadar çok üretildiği günümüzde öne çıkabilmek için artık video çekimi kadar ilgi çekici kurgular da şart. İşte biz de bu noktada  tecrübeli ekibimiz ile yanınızdayız…

Görsel şölen tadında yaptığımız çekimleri çarpıcı kurguyla işleyip markanıza güç katmaktan keyif alıyoruz.

Ve çok iyi biliyoruz ki kurgulanan sadece video değil, aynı zamanda sizin prestij ve imajınız.

Kurgu ve Montaj Hizmetleri Nedir?

Kurgu ve montaj temelinde eldeki görüntü ve ses dosyalarının belirli bir senaryo örgüsü doğrultusunda bir araya getirilmesine yönelik yapılan post prodüksiyon çalışmalarıdır.

Birleştirilecek görüntüler gerçek çekimler olabileceği gibi post prodüksiyonda stok videolar da kullanılabilmekte, kurgu ve montajı yapılan video çeşitli efekt, animasyon, dış seslendirme ve müzik gibi unsurlarla da zenginleştirilebilmektedir.

Teknik olarak kurgu ve montaj aslında birbirinden bağımsız ve anlam bütünlüğü bulunmayan parçaların belirli bir akış dahilinde kesilip birleştirilmesi ile birlikte anlamlı hale getirildiği bu videolar tanıtım ve reklam filmi, etkinlik filmi gibi farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Çekim ve buna bağlı olarak kameraman, ışık ve ses operatörleri ile çekim yönetmeni gerektirmemeleri sebebiyle diğer film türlerine göre daha kısa sürede ve düşük bütçeler ile video içerikler hazırlanmasına fırsat veren kurgu ve montaj hizmeti günümüzde daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen pek çok şirket tarafından kullanılmaktadır.

Kurgu ve Montaj Hizmetleri Ne Fayda Sağlar?

Profesyonel bir ekip tarafından kurgu ve montajı yapılan videolar ile;

  • Çekim gerektirmezler, dolayısıyla ekipman kirası, teknik personel ve çekim yönetmeni gibi maliyetleri olmadığından ekonomik bir çözümdürler,
  • İstisnai olarak animasyon ve özel çizim gerektirmedikleri durumlarda diğer film türlerinden daha kısa zamanda tamamlanabilirler,
  • Bu sayede daha geniş hedef kitlelere daha düşük bütçelerle ve hızlı ulaşım imkânı sağlarlar,
  • İyi bir ön hazırlık ve doğru bir kurgu planı ile tasarlanan ideal bir akışla montajlanan görüntüler yaratıcı ve özgün mesajınızın neredeyse prodüksiyonlu filmler kadar etkin bir şekilde hedef kitlenize ulaşmasını ve onların dikkatlerini çekmenizi sağlarlar,
  • Ufak dokunuş ve küçük masraflarla kolaylıkla güncellenebilirler,
  • Daha fazla kişiye ulaşarak marka bilinirliğinizi artırıp imajınızı güçlendirmenize yardımcı olurlar,
  • Ürün reklamı olarak hazırlanan videolar ile müşterilerinizde satın alma dürtüsü yaratma, tanıtım şirket filmlerinde ise web sitenize veya mağazalarınıza trafik yaratarak satışlarınızı artırma potansiyeli doğururlar,

Kısaca; profesyonelce kurgu ve montajı yapılmış bir masaüstü film ile daha geniş kitlelere ulaşarak marka imajınızı güçlendirebilir, gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Kurgu ve Montaj Hizmetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Eldeki görüntüleri kurgu ve montaj işlemleri ile bir araya getirmeye başlamadan önce hazırlanacak film ile ileteceğiniz mesajın, hedef kitlenize anlatacağınız çözümünüzün ne olduğunu ve bunun onların hangi sorununu ortadan kaldıracağını netleştirmenizde fayda olacaktır.

Zira iletişim stratejinizi bu videoyu izlediklerinde onlarda yaratmayı istediğiniz etkiyi dikkate olarak belirlemeniz iyi bir sonuç elde etmenizde kritik öneme sahiptir.

Kurgu ve montaj desteği alacağınız çözüm ortağınızla bir araya gelip kurgu planınızı yapmadan önce elinizdeki birleştirilecek görüntüleri derlemeniz dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur.
Böylelikle kurgu planlaması sırasında elinizdeki video içeriklerinin hedefinize ulaşmak için yeterli olup olmadığını kolaylıkla değerlendirebilir, ek içerik gereksinimlerini kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
Eldeki filmlerin stok görüntülerle birleştirilmesi sırasında önem verilmesi gereken bir diğer nokta da renk düzenlemesi ve kadraj ayarlamalarıdır. Farklı mekanlarda farklı cihazlarla çekilen görüntülerde sadece kadraj değil aynı zamanda ışık değerleri de farklı olacaktır. Bu yüzden montaj sırasında birleştirilen görüntülerin ışık, renk ve kadraj ayarlamalarının dikkatli şekilde yapılarak farklılıkların kabul edilebilir seviyelere indirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde montajlanan filmin kimseyi memnun etmeyeceği ve marka imajına zarar vereceği aşikardır.
Kararında kullanılan efektler, etkileyici bir dış ses ve akılda kalıcı bir jingle ile etkisini artırabileceğiniz masaüstü filminiz için montaj ve kurgu hizmetlerinde iyi referansları olan, deneyimli kurgu ekibi ve modern ekipmanlara sahip; ama her şeyden önemlisi sizinle aynı dilden konuşabilen profesyonel bir çözüm ortağı ile çalışmanız beklentilerinizi tam olarak karşılayan sonuçlar almanızı sağlar.

Kurgu ve Montaj İşeriniz için Neden RNZ Yapım’ı Tercih Etmelisiniz?

Sürprizlere Yer Yok…

Deneyimli kurgu yönetmenleri, konusunda uzman kurgu ve montaj operatörleri ile işimizi cerrah titizliğinde yapar, son teknolojilere sahip kurgu laboratuvarımızda sadece farklı videolarınızın renk, ışık ve kadraj ayarlamalarını yapmaz aynı zamanda hikayenizi bütünleyip mesajınızı güçlendirecek stok görüntü seçimleri, animasyon, efekt uygulamaları, seslendirme ve size özel jinglelarla size tam istediğiniz çözümü sunarız.

Çünkü RNZ Yapım’da kötü sürprizlere geçit vermez, koşulsuz müşteri memnuniyeti için var gücümüzle çalışırız…

Kaliteli Anahtar Teslim Çözümler…Uygun Fiyatta ve Hızlı İş Teslimi…

Sadece kurgu ve montaj hizmeti ile değil aynı zamanda mesajınızı daha etkili iletmenize yardım edecek özel efekt uygulamaları, hareketli grafik animasyonlar, seslendirme ve projeye özel geliştirilen jinglelar gibi farklı çözümlerimizle prodüksiyonlarınıza değer katıyoruz.

Uçtan uca çözümlerimizle projelerinizi kaliteden ödün vermeden kısa zamanda tamamlıyor, uygun maliyetlerle sizlere teslim ediyoruz.

Kesintisiz Destek…

RNZ Yapım olarak sizi dinlemeyi, ihtiyaçlarınızı anlayıp bütçenize uygun kaliteli çözümler geliştirmeyi iş prensiplerimizin tam merkezine koyarız.

Sadece güçlü kadromuz ve geniş ekipman parkurumuzla değil sizlerle aynı dili konuşan güvenilir çözüm ortağınız olarak ihtiyaç duyduğunuz her an size destek sağlarız.

İşte bu yüzden RNZ Yapım olarak 25 yıldır yerli ve yabancı pek çok markanın tercihiyiz.

56 kişilik alanında uzman ekibimiz, son teknolojilere sahip montaj ve kurgu laboratuvarımızla sadece projeniz sırasında değil, proje tesliminden sonra da 7/24 desteğimizi sürdürüyor, ihtiyacınıza özel katma değerli çözümler üretiyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

RNZ Yapım / RNZ Medya Grup

    Start typing and press Enter to search