Etkinlik Filmi

ETKİNLİKLERİNİZ SES GETİRSİN!

Siz de etkinliklerinizin daha etkili ve geniş kitlelerce keyifle izlenmesini, ekibinizin motivesinin hiç bitmediği bir akış içinde geçmesini istiyor musunuz?

O halde çalıştığımız diğer markalar gibi sizin de bizlerle çalışma vaktiniz gelmiş demektir.

Senelerdir tecrübesi ile işinin başında olan ekiplerimiz hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek ve yeni etkinlik önerilerini sunmak için sizleri bekliyor.

Etkinlik Filmi Nedir?

Basın toplantısı, seminer, eğitim, ödül töreni, konser, festival, fuar, gala, lansman, Road Show, bayi toplantısı, şirket pikniği, yıl dönümü, kutlama ve diğer çeşitli etkinlikler sırasında yapılan çekimlerin belirli bir kurgu ile montajlanması ile hazırlanan videolara Etkinlik Filmi denir.

Etkinlik filmlerinin gösterimi kapalı devre olarak sınırlı kitlelere yapılabileceği gibi çeşitli sosyal medya ağları üzerinden daha geniş kitlelere de ulaştırılabilmektedir.

Prensipte ilgili etkinliğin daha fazla kişiye ulaştırılması veya kurumsal hafıza oluşturmak amacıyla arşivlenmesi için hazırlanan bu videolar sahip oldukları konsept ve bütçelere bağlı olarak farklı uzunluklarda hazırlanabilmektedir.

Etkinlik filmlerinde belirli bir senaryo üzerinden ilerlenmese de etkinlik öncesi ve hazırlıklar, etkinlik alanına girişler, etkinlik alanından görüntüler, etkinlikler sırasında alınan geniş açı ve yakın çekim görüntüler ile etkinlik sonu ve kapanış gibi bölümler bulunmaktadır.

Etkinlik öncesi ve sırasında çekilen görüntülerin bir arka plan müziği eşliğinde kolajlanması ile oluşturulabilen bu videolarda eldeki çeşitli görsel ve fotoğrafların yanı sıra animasyon ve infografik gibi bazı yeni nesil masaüstü içerikler de

Etkinlik Filmleri Ne İşe Yarar?

İdeal kurguda hazırlanmış bir etkinlik filmi ile;

  • Özel anlarınızın kalıcı olmasını sağlayarak kurumsal bir hafıza oluşturabilirsiniz,
  • Yüksek kalitede görüntüler ve iyi bir kurguya sahip filmlerinizle sosyal medya üzerinden hedef kitlenize ulaşabilir, bu sayede bir sonraki etkinliğinize katılımı artırabilirsiniz,
  • Etkinlik katılımcılarına videoların kopyalarını hediye ederek aranızdaki bağları güçlendirebilirsiniz,
  • Bu sayede markanızın imajınızı sağlamlaştırırken sadık müşterileri kitlenizi genişletebilirsiniz,

Kısaca; profesyonelce hazırlanmış bir etkinlik filmi ile önemli anlarınızı ölümsüzleştirirken marka imajınızı güçlendirebilir, müşteri sadakatinizi geliştirebilirsiniz.

Etkinlik Filmlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Stüdyoda profesyonel oyuncularla çekilen diğer filmlerden farklı olarak canlı çekimlerle hazırlanan etkinlik filmlerinde tekrar görüntü alma imkânı son derece sınırlıdır. Bu yüzden etkinlik öncesi çekim planlamalarının son derece dikkatli olarak yapılması gerekmektedir. Aynı şekilde etkinlik filmlerinde deneyimli teknik personel ile steadycam ve drone gibi işin kalitesini direkt etki edecek ekipmana sahip prodüksiyon şirketleri ile çalışmak da son derece önemlidir. Çekimler sırasında arıza yapan bir ekipmanın zaman kaybetmeden yenisi ile değiştirilmesi, olumsuz hava koşulları sebebiyle çekim yerinin değiştirilmesi ve buna bağlı ekipmanların değiştirilmesi veya yeni ek ekipmanlara ihtiyaç duyulması gibi ani gelişen durumlarda yeterli ekipmana sahip bir çözüm ortağı ile ilerlemeniz etkinlik filminizin beklentilerinizi karşılayacak kalitede sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu sebeple etkinlik filminizi yapacak firmayı seçerken sahip oldukları ekipmanlar kadar teknik personel yetkinliklerini, şirketin geçmiş referanslarını ve tamamlanmış işlerini inceleyerek karar vermeniz size yarar sağlayacaktır. Son olarak aynı dili konuştuğunuz, tek telefonla ulaşıp sorununuzla ilgili hızlı çözüm getiren, işi hızlı teslim alabileceğiniz bir firma ile çalışmanız işin sonucundan memnun kalmanız açısından kritik öneme sahiptir.

Etkinlik Filmlerinizde Neden RNZ Yapım’ı Tercih Etmelisiniz?

Sürprizlere Yer Yok…
Etkinlik çekimlerinizi tam donanımlı mobil prodüksiyon aracı, steadycam ve drone gibi en yeni teknolojilere sahip ekipmanlarımız, deneyimli yönetmen ve teknik operatörlerimizle kalite standartlarınıza uygun olarak gerçekleştiriyor, sürprizlere geçit vermiyoruz. Etkinlik sırasında öngörülemeyen sebeplerle yapılması gereken değişikliklere geniş ekipman parkurumuzla dakikalar içerisinde uyum sağlıyor, esnekliğimizle prodüksiyon risklerini minimize ediyoruz.
Yüksek Kalite ve Uygun Fiyatlarla Hızlı İş Teslimi…
Sadece çekim, kurgu ve montaj değil aynı zamanda özel efekt uygulamaları, müzik, 2D ve hareketli grafik animasyonlar gibi farklı hizmetlerle prodüksiyonlarınıza katma değer sağlıyor, tamamı kendimize ait ekipmanlarımızla uçtan uca çözümleri uygun maliyetlerle sizlere sunuyoruz.
Kesintisiz Destek…
Sadece proje süresince değil, proje tesliminden sonra da 7/24 desteğimizi sürdürüyor, ihtiyaç duyduğunuz her an katma değerli çözümler sunuyoruz.
Bu Kadar Tercih Edilmemizin Bir Sebebi Var
56 kişilik alanında uzman ekibimizle sadece geleneksel değil yeni nesil medya prodüksiyonlarında da hızlı ve uygun bütçeli çözümler geliştiriyoruz. Güçlü kadromuz ve geniş ekipman parkurumuzla müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitemizden ödün vermeden kısa sürede iş teslimi yapıyor, 7/24 kesintisiz prodüksiyon desteği sağlıyoruz. İşte bu yüzden hayata geçirdiğimiz 3.562 proje sebebiyle değil, koşulsuz memnuniyet sunarak mutlu ettiğimiz 8.563 müşterimiz sebebiyle yerli ve yabancı pek çok marka tarafından 25 yıldır tercih ediliyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

RNZ Yapım / RNZ Medya Grup

    Start typing and press Enter to search