Drone, Ekipman ve Operatör Kiralama

MALİYETTEN TASARRUF KALİTEDEN DEĞİL!

Günümüzde yüksek prodüksiyon maliyetleri istediğiniz sonuçları almanızı engelleyebilir. Ancak tek bir proje için ekipman satın almaya gerek kalmadan aynı kaliteye düşük maliyetle erişebilirsiniz.

Nasıl mı?

Elbette kiralayarak.

Kiralama ile ihtiyacınız olan tüm kamera, ışık, görüntü ve ses sistemleri ile montaj seti ve drone gibi ekipmanları dilediğiniz kadar kullanabilir; kullanımı konusunda uzman ekibimizden de faydalanabilirsiniz.

Drone, Ekipman ve Operatör Kiralama Nedir?

Daha geniş kitlelere ulaşmanızda, kendinizi, şirketinizi, marka ve ürünlerinizi hedef kitlenize tanıtmada zaman zaman prodüksiyon gerektiren çalışmalara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu bir marka reklamı, tanıtım filmi veya bir Youtube videosu olabileceği gibi bazen bir etkinlik filmi veya bir müzik klibi de olabilir.

Video içeriğinizin konsepti, çekileceği mekan, almayı hedeflediğiniz görüntü kalitesi gibi pek çok unsur kullanacağınız ekipmanların farklılaşmasına ve prodüksiyon maliyetlerinizin artmasına sebep olabilir.

Tek bir proje için makine ve ekipmana yatırım yapmak ve/veya bir daha ihtiyacınız olmayacak teknik bir ekipmanı nasıl kullanacağınızı öğrenmek sahip olduğunuz vakit ve nakitin israfından başka bir anlama gelmeyecektir.

Bununla birlikte prodüksiyonlar için ihtiyaç duyduğunuz ekipmanları herhangi bir yatırım yapmadan kullanmanın hızlı ve ekonomik başka bir yöntemi daha var…Kiralama. Kiralama opsiyonu ile gerçekleştirmek istediğiniz prodüksiyonun gereksinimlere uygun tüm kamera, ışık, görüntü ve ses sistemleri ile montaj seti ve drone gibi makine ekipmanlarını hiç yatırım yapmadan ihtiyaç duyduğunuz kadar kullanabilir; hatta bu ekipmanların kullanımında uzman olan operatörlerin sunduğu hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Bu anlamda teknik ekipman ve operatör kiralaması yatırım gerektirmeden prodüksiyonlarınız için kullanabileceğiniz ekonomik ve pratik bir yöntemdir.

Ekipman ve Operatör Kiralamasının Avantajları Nedir?

Prodüksiyon için ekipman ve operatör kiralaması yaparak;

  • Kısa süreli prodüksiyon ihtiyaçlarınız için boş yere yatırım yapmazsınız,
  • Gereksinimleriniz farklılaştığında kullanmakta olduğunuz prodüksiyon ekipmanlarını yeni beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak olanlarla değiştirebilirsiniz, bu sayede tek seçeneğe mahkûm kalmaz her zaman son teknolojileri kullanma avantajı sağlarsınız,
  • Tek seferde yüklü bir yatırım yapmak yerine ekipmanlarınızı daha düşük kira bedelleri ile ihtiyacınız olduğu kadar kullanabilirsiniz,
  • Ekipmanlara herhangi bir amortisman hesabı yapmaz; ödeyeceğiniz kira tutarının tamamını kullanım yaptığınız ayda giderleştirebilir, böylece önemli bir vergi avantajı elde edersiniz,
  • Prodüksiyonun en kritik anında arızalanan ekipman sebebiyle işiniz durmaz, kiralama yaptığınız şirketten hemen ikame cihaz temin ederek vakit kaybetmeden işinize geri dönebilirsiniz,
  • Yatırım yaptığınız ekipmanları kullanmayı bilen operatör ve teknik personelin rahatsızlanması veya işten ayrılması sebebiyle yatırımınızın kullanılamadan depoda yatma riskini üzerinize almazsınız. Depodaki ekipmanınız için bir operatör tutabileceğiniz gibi operatör ile ekipmanı birlikte de kiralama yöntemine başvurabilirsiniz.

Kısaca; prodüksiyon ekipman ve operatör kiralaması değişen teknoloji ve ihtiyaçlarınız için esnekliğinizi kaybetmeden bütçenizi en etkin şekilde yöneterek hedeflerinize ulaşmanızda size önemli bir katkı sağlar.

Ekipman ve Operatör Kiralamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kiralama yapacağınız ekipmanların son teknolojilere sahip olması kadar bu ekipmanları kullanan teknik operatörlerin yetkinlik ve deneyimleri de işin kalitesinde önemli bir etkisi bulunmaktadır.

Bu sebeple kiralama yapacağınız firmayı seçerken sadece sahip oldukları ekipmanların güncel teknolojilerdeki bilinen markalardan olmasına değil asıl bu makineleri kullanacak operatörlerin özgeçmişleri ve referanslarını da dikkate almak yararlıdır.

Kiralama çözümü alacağınız servis sağlayıcıyı seçerken bir diğer önemli nokta size sağlayacakları esnekliktir. Uzun süredir faaliyet gösteren ve güçlü referanslara sahip bir çözüm ortağı ile ilerlemeniz hız ve esneklik gerektirecek öngörülmemiş durumlardan zarar görmeden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Arıza yapan bir ekipmanın zaman kaybetmeden yenisi ile değiştirilmesi, olumsuz hava koşulları sebebiyle çekim yerinin değiştirilmesi ve buna bağlı ekipmanların değiştirilmesi, yeni ek ekipmanlara ihtiyaç duyulması veya bir set kurulması gibi ani gelişen durumlarda yeterli ekipmana sahip bir çözüm ortağınızın olması her zaman güvenli sularda kalmanızı sağlayacaktır.

Zamanla değişebilecek prodüksiyon ihtiyaçlarınızın tamamını tek bir adresten karşılamanız hızlı ilerlemeniz gereken durumlarda size büyük bir güç sağlayacaktır. Sadece kamera, ışık, ses sistemleri değil, aynı zamanda montaj setleri, tam teşekküllü mobil prodüksiyon araçları, dronelar ile bunları kullanacak operatörler hatta yönetmen, sanat ve görüntü yönetmenleri, set ve stüdyolar gibi geniş hizmet yelpazesine sahip bir prodüksiyon çözüm ortağınızın olması değişikliklere çok hızlı yanıt vermenize imkan sağlayacaktır.

Son olarak aynı dili konuştuğunuz, 7/24 prodüksiyon desteği alabileceğiniz, tek telefonla ulaşıp sorununuzla ilgili hızlı çözüm getiren bir firmadan çözüm almanız her zaman güvende olmanızı sağlarken beklentilerinizi karşılayacak sonuçları almanızı garanti altına alacaktır.

Ekipman ve Operatör Kiralamasında Neden RNZ Yapım’ı Tercih Etmelisiniz?

Ücretsiz İhtiyaç Analizi…
Projelerinizin ihtiyaç analizini ücretsiz olarak yapıyor, kalite beklentilerinize en iyi cevap verecek prodüksiyon ekipmanı kiralama paketlerini en uygun fiyatlarla size sunuyoruz.
RNZ Sadece 1 Telefon Uzağınızda…
Prodüksiyon için ihtiyaç duyduğunuz tüm ekipman, personel ve set kiralamaları için güvenilir çözüm ortağınız RNZ, 7/24 desteği ile her zaman yanınızdadır.
Tüm Soruların Tek Yanıtı RNZ…
4 adet tam donanımlı mobil prodüksiyon aracı, montaj seti ve dronelar gibi en yeni teknolojilere sahip ekipmanlarımız, deneyimli yönetmenlerimiz ve teknik operatörlerimizle tüm ihtiyaçlarınıza özel tasarladığımız anahtar teslim çözümlerimizle tek adresten yanıt veriyoruz. Tamamı kendimize ait olan özel ışık ve ses sistemleri, farklı çekim mekanlarında en yüksek kalitede görüntüleri alabilen son teknoloji kameralar, drone ve steadycam gibi yeni nesil çekim cihazları ile post prodüksiyon donanımı ile prodüksiyon ihtiyaçlarınız için uçtan uca geliştirdiğimiz kaliteli çözümlerimizi 7/24 kesintisiz bir şekilde ve uygun maliyetlerle sizlere sunuyoruz. Sadece çekim, kurgu ve montaj değil aynı zamanda , dekor, greenbox, set, stüdyo ve prop gibi gereksinimleriniz için de çözümler sunuyor, uzman görüntü ve sanat yönetmenleri gözetiminde 2D ve hareketli grafik animasyonlar, özel efekt uygulamaları, seslendirme, jingle gibi farklı hizmetlerle prodüksiyonlarınızı bir üst seviyeye taşıyoruz…
Kiralama Haricinde de Size Yardımcı Olabiliriz
Ekipman ve operatör kiralama haricinde kurgudan montaja, sanat danışmanlığından senaryo ve içerik yazımına kadar farklı çözümlerimizle size yardımcı olabiliriz. Detayları anlatmak için sizi bir kahve içmeye bekleriz…

Bizimle İletişime Geçin

RNZ Yapım / RNZ Medya Grup

    Start typing and press Enter to search